wróć do Akademia Wróżek


Arkana magicznych zaklęć

Wędrując po świecie magicznych ścieżek, musimy nauczyć się z nimi obcować. Odnalezienie i zrozumienie naszej siły kreowania rytuału jest podstawą każdej tajemnej formuły. Przedmioty, którymi się otaczamy w czasie obrzędu są arkanami i przewodnikami naszej podświadomości. One nas wprowadzają na odpowiedni poziom sekretnych wibracji. Wybranie czasu wykonania magicznego ceremoniału, to ostateczny klucz do spełnienia naszych pragnień. Połączenie tych trzech elementów - naszej myśli, czyli duszy, przedmiotów rytualnych i odpowiedniego czasu wykonania, to tajemny kunszt naszej magii i warunek spełnienia się zaklęcia.

Kiedy najlepiej odprawiać magiczne rytuały?
Na tak zadane pytanie można udzielić najprostszej odpowiedzi. Każda chwila może stać się magiczną, pod warunkiem odczuwania nieodpartej, czystej myśli podświadomej. Teraz - to najsilniejszy impuls, jest nieprawdopodobnie kreatywny, potrafi zmieniać czas i przenosić nas w przyszłą przestrzeń. Takie chwile zdarzają się bardzo rzadko u początkujących adeptów magii. Jednak szukajmy tych czystych chwil w podróży po arkanach świata ceremoniałów.
Drugim sposobem wprowadzenia się na wyżyny magicznych formuł jest dobranie odpowiedniej pory zgodnie z zaleceniami mistrzów magii. To zbiór zasad praktykowanych od tysiącleci, dający naszej duszy najlepsze wibracje. Jednak zaznaczam, każdy powinien dobrać porę indywidualnie. Nasze ciało i dusza to złożony wibrator energetyczny, który ma swoje indywidualne zakamarki boskości. Otworzenie ich i uruchomienie można poprowadzić podpowiedziami z zewnątrz, ale podstawowym impulsem jest nasz osobisty magnes odczytywania wibracji dnia i nocy - godzin i minut, sekund i doznań, jakie temu towarzyszą. Poczujmy to w sobie i wybierzmy chwilę magicznego dotarcia na krańce wszechświata. Unieśmy się w magiczną mgłę spełniania marzeń. Musimy to odnaleźć i porównać z kalendarzem otaczających nas planet.
W tym miejscu dotarliśmy do świata magii planet, gwiazd. To one sterują rytmami naszej duszy. Dostosowując naszą porę ceremonii zaklęć, do ruchu Słońca i Księżyca dajemy jej nieprawdopodobną siłę. Siłę rodzącego się brzasku, moc światła srebrnego Księżyca, lub czerń tajemniczej nocy. Światło dnia przygasza magiczne obrzędy, ale odpowiednio użyte dorównuje i przewyższa niejeden nocny rytuał.
Podsumowując - musimy synchronizować naszą duszę z rytmem doby. To jedyny sposób, aby nasza magiczna dusza poczuła wyższego ducha. Trzy planetarne wibracje kierujące rytmami zaklęć:
• kalendarz księżycowy,
• ruch słońca – jedna z najsilniejszych wibracji jest o brzasku,
• oddziaływanie pozostałych planet i komet,
• zjawiska magnetyczne i fizyczne naszej ziemi,
• magiczne miejsca.

Jakie magiczne przedmioty są najlepszymi przewodnikami w tajemniczym świecie zaklęć?
Odpowiedzią na tak zadane pytanie jest schemat żywiołów świata. Odpowiednio dobrane przedmioty, zgodnie ze starodawnymi regułami pięciu elementów rządzących naszą planetą, wytyczają ścieżkę do magii. Każdy z tych elementów emanuje odpowiednim blaskiem energii. To daje niewidoczną, ale odczuwalna moc zaklęciu. Kod układu pięciu filarów, z których możemy wznieść wieżę Babel. Wtedy wystarczy tylko wymówić zaklęcie, a nasza magiczna energia wędruje do nieba, marzenia się spełniają - to naprawdę działa. Osobiście preferuję wykonywanie rytuału na okrągłym stoliku, który sam w sobie ma niepowtarzalną moc.


Żywioły:
OGIEŃ - rytualna, odpowiednio przygotowana świeca
ZIEMIA - symbol religijny, przykładowo krzyż
POWIETRZE - kadzidło osobiście wykonane
WODA - Księga Białej Magii

Ostatni element, to osoba odprawiająca rytuał.

 

 

Z magicznym pozdrowieniem
Ezoteryk Kosma