wróć do Akademia Wróżek


Karty Klasyczne

Karty klasyczne były zawsze obiektem magicznej fascynacji i ciekawości. Każda figura w talii symbolizuje określone osoby i zdarzenia, które mają nastąpić. Na początku wróżenia większość osób stara się dopasować kartę do osoby, której się wróży. Można to zrobić dobierając kolor karty do koloru włosów, do wieku czy płci. Naturalną sprawą jest, że karty posiadają swoje pary np. król kier i królowa kier. Dlatego jeśli jesteś damą pik Twoim oczywistym partnerem jest król pik i to właśnie jego musisz szukać w rozkładzie podczas wróżenia. Cała talia przypomina królewski dwór, który powoli odkrywa przed nami wszystkie mające nastąpić zdarzenia, spiski i zamierzenia naszych wrogów i przyjaciół.

Opisując poszczególne figury w talii trzeba wiedzieć, że król to zawsze mężczyzna, analogicznie dama jest kobietą, a walet młodą osobą, której być może jeszcze nawet nie znamy. As uznawany jest za figurę i oznacza nowe możliwości, niespodziewane zwroty w życiu, zbliżające się szczęśliwe wydarzenia. Może oznaczać też, że blisko Ciebie znajdują się ważne i wysoko postawione osoby, które mimo wywieranego na Twoje życie wpływu nie są z Tobą spokrewnione, ani nie pochodzą z Twojego kręgu znajomych.

Każda z figur w kolorze kier zawsze oznacza osobę, która ma kasztanowe włosy i niebieskie lub piwne oczy. Jest to osoba o ciepłym i serdecznym usposobieniu. Król kier to twój partner, dama kier to kobieta, która zawsze służy ci wsparciem, walet kier oznacza dziecko i możliwość rozpoczęcia nowej znajomości, natomiast as kier symbolizuje rodzinny dom i nadchodzące zmiany na lepsze.

Figura w kolorze karo oznacza osobę o blond włosach i niebieskich lub szarych oczach. Figura w tym kolorze symbolizuje osobę wykształconą i pewną siebie. Król karo to ambitny mężczyzna, z którym pracujesz, dama karo to twoja przyjaciółka lub wspólniczka w interesach, walet karo nie oznacza w tym przypadku osoby lecz zapowiedź nieoczekiwanych i szczęśliwych wydarzeń. As karo to również zapowiedź sukcesu i powodzenia, oznacza pieniądze i zysk, jaki odniesiesz dzięki własnym pomysłom.

Wszystkie figury w kolorze pik mówią o osobie o ciemnych włosach i czarnych oczach. Cechą charakterystyczną tej osoby jest zdecydowanie. Król pik zazwyczaj oznacza samotnego, wpływowego mężczyznę, wysoko postawionego urzędnika państwowego, dama pik to przestroga przed podejmowaniem zbędnego ryzyka, oznacza intrygantkę w Twoim otoczeniu. Także as pik zapowiada kontakt z urzędnikami, policją lub sądem, ostrzega, że przed odpowiedzialnością nie da się uciec, a nawet nie powinno, gdyż zazwyczaj źle to się kończy.

Ostatnim kolorem jest trefl, którego figury wskazują na osobę o brązowych lub rudych włosach i brązowych bądź piwnych oczach. Cechy jej osobowości to energiczność i głęboka uczuciowość. Król trefl to ojciec, dziadek lub bliski krewny, dama trefl to krewna lub starsza, życzliwa przyjaciółka, która zawsze Cię wesprze, walet trefl to młodszy krewny lub rodzeństwo, as trefl zwiastuje prezent lub dobrą wiadomość.

Podczas wróżenia ważna okazuje się nie tylko symbolika kart, ale również ich położenie względem siebie. Kiedy obok lub niedaleko siebie ułożą się 4 asy można oczekiwać szybkiego zwycięstwa w ważnej sprawie oraz pomocy wpływowych osób, 3 asy ostrzegają przed naiwnością, gdy jest się po prostu dla kogoś zbyt dobrym, 2 asy wskazują, że ktoś jest Tobą niezainteresowany. Jeśli obok dwóch asów znajduje się inna karta w kolorze kier układ taki wróży flirt, a nawet romans.

Bardzo dobrą wróżbą są 4 królowie, którzy oznaczają powodzenie w zamierzeniach, 3 królowie oznaczają dobrą radę lub prezent od ważnej osoby, 2 królowie to przyjaciele, którzy przyjdą ci z pomocą. Jeśli w rozkładzie dostrzeżesz króla dowolnego koloru obok króla kier możesz mieć pewność, że wielki wpływ na bliskiego Ci mężczyznę ma jego przyjaciel.

Rozkłady dam są równie ciekawe. 4 damy oznaczają spotkanie towarzyskie i plotki, dzięki którym uzyskasz cenne informacje, 3 damy to krytyczna, ale też i cenna rada, 2 damy to układ na który musisz uważać, gdyż ostrzega przed niedyskretnym znajomym mogącym Ci zaszkodzić. Dama dowolnego koloru obok damy kier oznacza często rywalkę w miłości i podejrzenie o zdradę.
4 walety leżące obok siebie oznaczają sprzeczne pasje, niepotrzebne kłótnie, a nawet bójkę, 3 walety to znacząca różnica zdań, którą uda się jednak załagodzić, a 2 walety ostrzegają przed oszustwem lub zaniedbaniem.