wróć do Akademia Wróżek


Materiał do tworzenia Run

Ważnym krokiem na runicznej drodze jest dobór odpowiednich akcesoriów, na których umieszczone są znaki. Możemy sięgnąć po karty z całkowitą symboliką, kamyki, drewienka lub cokolwiek innego, doboru dokonuje się całkowicie intuicyjnie. Zwykle kupujemy karty albo widzimy blaszki z wyrytymi symbolami, stajemy przed tym i patrzymy jak na zjawisko, po czym czujemy nieodpartą ochotę nabycia tychże blaszek. Taki dobór okazuje się najtrafniejszy. Innym wariantem jest, gdy kupujemy karty, drewienka bądź kamyki i po pewnym czasie nie możemy ich znaleźć, gdzieś się zagubiły. Wówczas należy dokonać innego wyboru, ten moment zazwyczaj sugeruje, aby samodzielnie pisać runy.
Materiał, na którym mają powstać wpadnie nam w ręce intuicyjnie. Kiedy kupujemy runy umieszczone na jakimkolwiek materiale należy je oczyścić. W tym celu zapalamy świecę, bierzemy po kolei każdy znak i ruchem zgodnym ze wskazówkami zegara przeciągamy ponad płomieniem świecy. Po takim oczyszczeniu należy je jak najczęściej nosić ze sobą, dotykać, nawet rozmawiać z nimi. Dobry efekt porozumienia z runami osiągniemy również podczas odprawienia rytuału.
Materialne i duchowe aspekty życia ukazywać można na wiele sposobów np. litery i dźwięki w tantryźmie buddyjskim przedstawiają obraz mantry, świętego mistycznego dźwięku, z którego według hinduskich legend powstał świat, i który do dziś wpływa na obraz zdarzeń. Rysując, a więc ustawiając symbol, bądź intonując mantry, medytując - powtarzając w myślach - można wpływać na bieg wydarzeń, uleczać ciało, dopełniać się energią, a nade wszystko łączyć z Uniwersum, z Centrum Wszechwiedzy. Działając według zasad medytacyjnych, z runami uzyskujemy ten sam efekt. Mantry przypisane są aspektom ludzkiego bytu, rozpisane na różne strefy ciała i duszy, podobnie runy odpowiednio wybrane, działanie mają podobne lecz bardziej skoncentrowane. Dźwięków mantrycznych jest wiele, run których używamy w tym celu tylko dwadzieścia cztery.

 

 

Ewa Kulejewska