wróć do Akademia Wróżek


Po przez fale

Siedzimy cicho na kanapie, spokojnie w końcu zamierzamy obejrzeć film a tu bach, z grubej rury zamiast tego, trafiamy na program o wielorybach!
Cóż w tym dziwnego, wieloryby też ssaki, w dodatku dzięki człowiekowi zagrożone wyginięciem, więc trochę uwagi na antenie im się należy. I niby wszystko gra, tylko że nagle odkrywa się przed nami świat zupełnie dotąd nieznany, a taki ciekawy. Wieloryb to potoczna nazwa niektórych ssaków z rzędu waleni o większych rozmiarach. Żyją w morzach i oceanach całej Ziemi. Są największymi zwierzętami zamieszkującymi ją. Mianem największego może pochwalić się wieloryb płetwal błękitny. Jego gabaryty sięgają nawet dwudziestu sześciu metrów długości, a waga przekracza nawet - uwaga - sto dwadzieścia ton. Natomiast wieloryb grenlandzki bije rekord w długości życia, osiągając ok. 180 lat (najdłużej żyjący ssak). To tyle o tych zwierzętach, a teraz przejdźmy do Wieloryba (łac. Cetus) ale jako konstelacji gwiezdnej. Na starożytnych mapach nieba był on zwykle rysowany jako morski smok, z łuskami i ogonem węża. Gwiazdozbiór Wieloryba jest jednym z największych gwiazdozbiorów na nieboskłonie, zawiera 100 gwiazd widocznych gołym okiem. Czyli kolejny olbrzym w swoim świecie! Ważne jest to, że z gwiazdozbiorem Wieloryba sąsiaduje m.in. gwiazdozbiór Barana, Wodnika, Ryb, Byka.
Ale to nie koniec przygód z wielorybem. Fascynujące jest to, że zwierzęta te mogą porozumiewać się na bardzo duże (kilkaset kilometrów) odległości. Wykorzystują podobno do tego fale dźwiękowe w wodzie. Ludziom się to jednak nie udaje, dlatego też podejrzewane są o zdolności telepatyczne. No właśnie – telepatia. Zdolność przekazywania myśli na odległość, przejmowanie treści cudzej świadomości bez dostrzegalnego fizycznego pośrednictwa. Sama telepatia odrzucana jest przez naukę, badana i uznawana przez parapsychologię, fascynowała już starożytnych. W dawnych czasach ponoć istniały w Tybecie rozwinięty system skutecznego kształcenia telepatów, choć raczej skłania się obecnie że należy mieć ku temu odpowiednie zdolności. Do typowych oddziaływań telepatycznych zaliczana jest diagnoza i bioenergoterapia na odległość. Wielką rolę w tym przypadku odgrywają emocje, odczucia i idee, co jest ważne jeśli założymy że kanałem w tym przypadku telepatycznym jest poziom podświadomości.
Ogromna i rozległa jest wiedza i praktyka telepatyczna. Jest fascynująca i często zaskakująca. Można jednak spróbować się w niej zatopić, zaczynając od małej gwiazdy w konstelacji Wieloryba – tylko niech robią to tylko te osoby, które potrafią pływać;)