wróć do Akademia Wróżek


Poszukiwany, poszukiwana

Wystarczy włączyć radio, telewizor, komputer, zejść do kiosku z gazetami, przejść się po mieście i wrócić do domu z poczuciem zagubienia. Tym razem powodem tego będzie nasza bezradność wobec propozycji na to jak zmienić swoje życie od Nowego Roku. Bo zmienić je musimy – koniec i basta! Decyzja została już podjęta. Przez kogo i kiedy nie wiadomo, ale nie ma też chyba większego sensu w to wnikać. Rodzi się w nas bunt, i słusznie. Bo przecież chcemy choć minimalnie mieć wpływ na to, co dzieje się w naszym życiu. Chyba mamy prawo? Hej, Pytio? Co powiesz Sybillo? Ciebie Kasandro nie pytam!
W takim razie zacznijmy od dobrego zakończenia tego starego roku, i przyszykujmy się super i wystrzałowo na imprezę czy bal, na który się wybieramy. Postarajmy się spędzić go w przyjaznym nam gronie. Jeśli mamy ochotę, a nawet marzenie by przyszłe dwanaście miesięcy było gwarne i otaczali nas tłumnie ludzie, wówczas wybierzmy miejsce, gdzie z pewnością ludzi nie zabraknie. Według starej tradycji w wieczór sylwestrowy należy włożyć na siebie nową bieliznę. Wróży to powodzenie u płci przeciwnej przez cały najbliższy rok!
Masz dużo planów i marzeń? Kto ich nie ma;) przyznaj się więc do nich sam/a przed sobą odpowiednio wcześnie. Przygotuj dwanaście winogron lub rodzynek i zacznij je zjadać co minutę, dwanaście minut przed północą, przy każdej myśląc inne życzenie. W ten sposób dasz mu szansę na to, by mogło się spełnić.
Jeżeli chcemy mieć wpływ na to co wydarzy się w naszym życiu w roku 2011, musimy się dobrze zastanowić jak chcemy by to życie nasze wyglądało. Czy chcemy zmienić pracę, a może po prostu marzymy o tym, żeby w ogóle ją mieć? Czy naszym pragnieniem jest znaleźć partnera/kę, a może już go mamy tylko rozmyślamy nad tym czy aby to na pewno właściwy/a (ta/ten na całe życie)? Może wahamy się nad pójściem na operację, zastanawiamy się co jeszcze możemy zrobić dla naszego zdrowia? Kupić mieszkanie? Sprzedać obligacje?
Zastanówmy się dobrze, co chcemy wiedzieć. Przemyślmy dokładnie, o co chcemy prosić. A potem dopiero powiedzmy głośno: „Poszukiwany dobry horoskop, poszukiwana pomyślna wróżba.”