wróć do Akademia Wróżek
Wiosna w objęciach ezoteryki
„Wiosna! Cieplejszy wieje wiatr."
Skaldowie
Pierwszy dzień wiosny przypadający na 21 marca kryje numerologiczną, zaskakującą i ezoteryczną wiedzę. Data ta składa się z dwóch trójek. Cyfra ta niesie z sobą radość, spontaniczność i entuzjazm do życia. Wyzwala nas z pesymizmu i pobudza siły do walki z przeciwnościami losu. Jak żadna inna cyfra dodaje uroku, wdzięku i tworzy aurę potrzebną do zakochania. To właśnie wiosną zrzucamy zimowe ubrania i otulamy swoje ciało kolorowymi, barwnymi strojami. Tak zachowuje się instynktownie większość zwierząt szykujących się do godów. Gdy dodamy te dwie cyfry otrzymamy szóstkę. To także wibracja miłości, romantyzmu, ale i rodziny. W tym czasie w salonach wróżb klienci najczęściej pytają o przyszłą partnerkę lub partnera.
Pierwszego dnia wiosny rozochocona młodzież tradycyjnie ucieka ze szkół, by na łonie natury przywitać ten najpiękniejszy okres w roku - dzień wagarowicza. Wiosna kojarzy się także ze Świętami Wielkanocnymi. To czas pełen magicznych rytuałów, który poprzedza Niedziela Palmowa. Nadal wierzy się, że poświęcona palemka chroni dom przed nieszczęściami i chorobami, a także przed złośliwymi sąsiadami. Połknięcie jednej bazi gwarantuje zdrowie i bogactwo.
Przygotowanie się do świąt rozpoczynamy od generalnych porządków. Wymiatanie kurzu oznacza pozbawianie domostwa zimowego zła. Mycie i otwieranie okien ma za zadanie wpuszczanie nowej energii życiowej. Ustawienie kolorowych kwiatów, żonkili, tulipanów i hiacyntów z całą pewnością polepszy naszą aurę i nasz nastrój. Świąteczny stół musi uginać się od jadła, jako nadzieja, by nigdy go nie zabrakło. A na nim króluje jajo - odwieczny symbol życia. W Lany Poniedziałek, każda zmoczona wodą panna wierzyła, że jeszcze tego roku wyjdzie za mąż.
Nasi przodkowie Słowianie wierzyli, że to właśnie wiosna rozpoczyna całoroczny cykl życia, dlatego czcili ją, dostrzegając w niej cud niosący ze sobą wszelaką płodność i szczęście. W Święto zwane wówczas Jare topiono marzannę, by pożegnać zimę, przy czym zwyczaj ten pielęgnowany jest do dziś.
Wróżka Sybilla