wróć do Akademia Wróżek


Żywioł ziemi zefir

Żywioł ten charakteryzuje się stabilizującym się i odnawiającym typem energii. Jeśli chodzi o magię to żywioł ten pełni rolę ochronną zapewniając nam możliwość wzrostu i jedności oraz materializującą nasze pragnienia. Ofiaruje nam trwałość, niezmienność i siłę. Ziemia to żywioł serca i domu, łączy w sobie wszystkie cechy takie, jak dobrobyt, oddanie i stateczność, które sprawiają, że czujemy się pewnie i bezpiecznie.
Po ostrożnym przestudiowaniu właściwości tego żywiołu, możemy nauczyć się nowych i bardziej skutecznych sposobów na pomyślne stosowanie magii ochronnej w naszym życiu. Ponad , możemy także wcielać w życie silne techniki mentalnej samoobrony, ponieważ ziemia jest MOCĄ, która jest obecna w naszej magii. Duchy tego żywiołu znane są jako gnomy lub trolle, zaś przywódcą ich jest Gob. Tym radosnym duchom powierzono takie skarby ziemi, jak złoto, klejnoty, srebro oraz platyna. Przywołać je można za pomocą zapachowej soli i proszków magicznych, które stosuje się w połączeniu z radosnymi inkantacjami.
Astrologicznie znaki tego żywiołu to: Byk, Panna, Koziorożec.
Żywioł Ziemi dobrze i harmonijnie funkcjonujący w naszym życiu zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz dostarcza nam wszystkiego, co jest potrzebne do samego egzystowania na ziemi.
Pierwsza czarka jest odpowiedzialna za podłączenie się do tego żywiołu, jeśli ona źle funkcjonuje, wówczas w życiu człowieka pojawiają się problemy finansowe oraz trudności z utrzymaniem pieniędzy w portfelu.
Ziemska magia pomaga stworzyć w solidnej, trwałej i trójwymiarowej formie formy myślowe, które istnieją na planach duchowych. Kiedy ludzie pracują z tym żywiołem powinni zwrócić uwagę na ubrania, które noszą, oraz kształt ciała – wszystko to jest ekspansją ziemskiej magii.
Na ołtarzu magicznym żywioł ten przedstawiany jest za pomocą Pentagramu, bądź soli lub kryształów. Kierunek świata tego żywiołu to Północ.

Kiedy pracujemy z tym żywiołem?
Pracę z nim warto podjąć w momencie, kiedy nie jesteśmy w stanie się w nic zaangażować, kiedy chcemy stracić na wadze lub wyrzeźbić ciało, kiedy pracujemy z problemami środowiska naturalnego. Praca z tym żywiołem pomaga także przy pracy ze zwierzętami, przy pracy z naszymi instynktami, przy pracy nad naszym dobrobytem, przy radzeniu sobie z materialnymi dobrami.
Pomyśl, które minerały Cię przyciągają, następnie sprawdź ich znaczenie i magiczne właściwości, a następnie zakup je sobie i trzymaj pod poduszką przez tydzień. Po tym okresie zakop minerał w ziemi, co będzie podziękowaniem za to, że energia tego minerału została wchłonięta w Twoje pole auryczne. Jest to najlepszy sposób na to, by zapewnić sobie dobrobyt oraz stabilność sytuacji życiowej.
W Tarocie do tego żywiołu należą Denary.

 

Wróżbita Zefir